AİLE SAĞLIĞI MERKEZİMİZDE RANDEVULU MUAYENE BAŞLAMIŞTIR - Bursa Yıldırım 27 Nolu Şirinevler Aile Sağlığı Merkezi
AİLE SAĞLIĞI MERKEZİMİZDE RANDEVULU MUAYENE BAŞLAMIŞTIR
03 Eylül 2018 Pazartesi - 12:36
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
aile-sagligi-merkezimizde-randevulu-muayene-baslamistir

AİLE SAĞLIĞI MERKEZİMİZDE RANDEVULU MUAYENE BAŞLAMIŞTIR

AİLE SAĞLIĞI MERKEZİMİZDE RANDEVULU MUAYENE BAŞLAMIŞTIR

Aile Hekimleri, 1 Temmuz’dan itibaren hastaneler için kullanılan Merkezi Randevu Sistemi’ne geçti. Aile Hekimine gitmek isteyen vatandaşlar, yeni sistem sayesinde zaman kaybına uğramadan, istedikleri bir saatte muayene olabilecek. Söz konusu uygulama karşılığında herhangi bir ücret alınmayacak. “Alo 182” aracılığıyla randevu almak isteyenler, bağlı bulundukları operatörün tarifesine göre ücret ödeyecek. Ayrıca internet üzerinden ve mobil cihazlara indirilen uygulamalar ile ücretsiz randevu almak mümkün.

Yeni sistem neler getiriyor?

ALO 182www.hastanerandevu gov.tr internet adresi ve mobil cihazlara yüklenebilen “Hastane Randevu Merkezi Mobil Uygulaması” ile zahmetsizce randevu alınabilir.

İsteyen vatandaşlar randevu almadan da Aile Hekimine müracaat edebilir. Yani muayene olabilmek için randevu almak zorunlu değil. Ayakta tedavi olmak için başvuran hastaların muayenesi yapılacak.

Acil olarak gelen hastalara ise her zamanki gibi öncelik verilecek.

Aile Hekimi izinli olan bir hasta, doktoruna vekâlet eden bir başka Aile Hekimine başvurarak muayene olabilecek.

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Diğer Haber Başlıkları